RG3216N-9761-W-T1
Mfr.Part #
RG3216N-9761-W-T1
Description
RES SMD 9.76KOHM 0.05% 1/4W 1206
Height :
400μm
Published :
Voltage - Rated :
150V
Voltage - Rated DC :
200V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
9.76kOhm
Power Rating :
125mW
Packing Method :
TR
Construction :
Chip
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
RG
Reach Compliance Code :
Unknown
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RG3216N-9761-W-T1
Susumu RG3216N-9761-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 9.76kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C