RG3216N-9760-W-T1
Mfr.Part #
RG3216N-9760-W-T1
Description
RES SMD 976 OHM 0.05% 1/4W 1206
Construction :
Chip
Additional Feature :
Ultra Precision
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
150V
Height :
508μm
RG
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Published :
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
976Ohm
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Rated DC :
200V
Packing Method :
TR
Datasheets
RG3216N-9760-W-T1
Susumu RG3216N-9760-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 976Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C