RG3216N-95R3-D-T5
Mfr.Part #
RG3216N-95R3-D-T5
Description
RES SMD 95.3 OHM 0.5% 1/4W 1206
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
125mW
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Factory Lead Time :
20 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
95.3Ohm
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RG3216N-95R3-D-T5
Susumu RG3216N-95R3-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 95.3Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C