RG3216N-9312-D-T5
Mfr.Part #
RG3216N-9312-D-T5
Description
RES SMD 93.1K OHM 0.5% 1/4W 1206
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Pbfree Code :
yes
Construction :
RECTANGULAR
Height :
400μm
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
93.1kOhm
Voltage - Rated DC :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
200V
Published :
Weight :
16.187578mg
Datasheets
RG3216N-9312-D-T5
Susumu RG3216N-9312-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 93.1kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C