RG3216N-88R7-C-T5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG3216N-88R7-C-T5
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 88.7 OHM 0.25% 1/4W 1206
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
125mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
150V
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
88.7Ohm
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.25%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Height :
508μm
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Series :
RG
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RG3216N-88R7-C-T5
Susumu RG3216N-88R7-C-T5
RG Series, Thin Film, 88.7Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~155°C