RG3216N-8870-P-T1
Mfr.Part #
RG3216N-8870-P-T1
Description
RES SMD 887 OHM 0.02% 1/4W 1206
Construction :
Chip
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.02%
Pbfree Code :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR
Voltage - Rated DC :
200V
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
508μm
Resistance :
887Ohm
Datasheets
RG3216N-8870-P-T1
Susumu RG3216N-8870-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 887Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C