RG3216N-86R6-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-86R6-B-T1
Description
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 1/4W 1206
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
200V
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Chip
Resistance :
86.6Ohm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
508μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
150V
Power Rating :
125mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm