RG3216N-8250-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-8250-B-T1
Description
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
125mW
Published :
Additional Feature :
Ultra Precision
Reach Compliance Code :
Unknown
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
150V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height :
400μm
Surface Mount :
yes
Resistance :
825Ohm
JESD-609 Code :
e3
Construction :
Chip
Packing Method :
TR
Tolerance :
±0.1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RG3216N-8250-B-T1
Susumu RG3216N-8250-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 825Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C