RG3216N-8200-P-T1
Mfr.Part #
RG3216N-8200-P-T1
Description
RES SMD 820 OHM 0.02% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.02%
Supplier Device Package :
Power Rating :
125mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Resistance :
820Ohms
Published :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
150V
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
508μm
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
3.2004mm
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Width :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
RG3216N-8200-P-T1
Susumu RG3216N-8200-P-T1
RG Series, Thin Film, 820Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C