RG3216N-7153-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-7153-B-T1
Description
RES SMD 715K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
715kOhm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
150V
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packing Method :
TR
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
125mW
Published :
Tolerance :
±0.1%
Construction :
Chip
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
Datasheets
RG3216N-7153-B-T1
Susumu RG3216N-7153-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 715kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C