RG3216N-7151-W-T1
Mfr.Part #
RG3216N-7151-W-T1
Description
RES SMD 7.15KOHM 0.05% 1/4W 1206
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.05%
Reach Compliance Code :
Unknown
Construction :
Chip
Height :
400μm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packing Method :
TR
Resistance :
7.15kOhm
Datasheets
RG3216N-7151-W-T1
Susumu RG3216N-7151-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 7.15kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C