RG3216N-69R8-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-69R8-B-T1
Description
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Construction :
Chip
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Matte Tin (Sn)
Max Power Dissipation :
250mW
Voltage - Rated DC :
200V
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
69.8Ohm
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
508μm
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated :
150V
Ratings :
AEC-Q200
Reach Compliance Code :
Unknown
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RG3216N-69R8-B-T1
Susumu RG3216N-69R8-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 69.8Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C