RG3216N-6490-W-T1
Mfr.Part #
RG3216N-6490-W-T1
Description
RES SMD 649 OHM 0.05% 1/4W 1206
Packing Method :
TR
20 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
508μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Construction :
Chip
Resistance :
649Ohm
Power Rating :
125mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
150V
Termination :
SMD/SMT
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RG3216N-6490-W-T1
Susumu RG3216N-6490-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 649Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C