RG3216N-63R4-C-T5
Mfr.Part #
RG3216N-63R4-C-T5
Description
RES SMD 63.4 OHM 0.25% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated :
150V
Resistance :
63.4Ohm
Height :
508μm
1206 (3216 Metric)
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG3216N-63R4-C-T5
Susumu RG3216N-63R4-C-T5
RG Series, Thin Film, 63.4Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~155°C