RG3216N-6341-B-T5
Mfr.Part #
RG3216N-6341-B-T5
Description
RES SMD 6.34K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated :
200V
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Max Power Dissipation :
250mW
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
20 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
6.34kOhm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
200V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Weight :
16.187578mg
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
RG3216N-6341-B-T5
Susumu RG3216N-6341-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 6.34kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C