RG3216N-6192-B-T5
Mfr.Part #
RG3216N-6192-B-T5
Description
RES SMD 61.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Weight :
16.187578mg
Ratings :
AEC-Q200
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Max Power Dissipation :
250mW
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
200V
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
61.9kOhm
Construction :
RECTANGULAR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
20 Weeks
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
RG3216N-6192-B-T5
Susumu RG3216N-6192-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 61.9kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C