RG3216N-6041-P-T1
Mfr.Part #
RG3216N-6041-P-T1
Description
RES SMD 6.04KOHM 0.02% 1/4W 1206
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
6.04kOhm
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
150V
Published :
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.02%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Construction :
Chip
Datasheets
RG3216N-6041-P-T1
Susumu RG3216N-6041-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 6.04kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C