RG3216N-57R6-D-T5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG3216N-57R6-D-T5
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 57.6 OHM 0.5% 1/4W 1206
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
150V
Max Power Dissipation :
250mW
Surface Mount :
yes
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Rated DC :
200V
Series :
RG
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±0.5%
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
57.6Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Height :
508μm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
RG3216N-57R6-D-T5
Susumu RG3216N-57R6-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 57.6Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C