RG3216N-5763-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-5763-B-T1
Description
RES SMD 576K OHM 0.1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
400μm
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Resistance :
576kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Construction :
Chip
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C