RG3216N-5760-D-T5
Mfr.Part #
RG3216N-5760-D-T5
Description
RES SMD 576 OHM 0.5% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
200V
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
150V
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
576Ohm
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Published :
Construction :
RECTANGULAR
Max Power Dissipation :
250mW
Surface Mount :
yes
Datasheets
RG3216N-5760-D-T5
Susumu RG3216N-5760-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 576Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C