RG3216N-5493-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-5493-B-T1
Description
RES SMD 549K OHM 0.1% 1/4W 1206
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
Power Rating :
125mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR
Voltage - Rated DC :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
Composition :
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
RG
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Height :
400μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
549kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Chip
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RG3216N-5493-B-T1
Susumu RG3216N-5493-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 549kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C