RG3216N-5490-B-T5
Mfr.Part #
RG3216N-5490-B-T5
Description
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Resistance :
549Ohm
Case Code (Imperial) :
Height :
400μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Pbfree Code :
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
yes
Weight :
16.187578mg
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Construction :
RECTANGULAR
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG3216N-5490-B-T5
Susumu RG3216N-5490-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 549Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C