RG3216N-5233-W-T1
Mfr.Part #
RG3216N-5233-W-T1
Description
RES SMD 523K OHM 0.05% 1/4W 1206
FIXED RESISTOR
Construction :
Chip
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Packing Method :
TR
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
200V
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
20 Weeks
Composition :
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Height :
508μm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated :
150V
Surface Mount :
yes
Reach Compliance Code :
Unknown
Resistance :
523kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RG3216N-5233-W-T1
Susumu RG3216N-5233-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 523kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C