RG3216N-5230-D-T5
Mfr.Part #
RG3216N-5230-D-T5
Description
RES SMD 523 OHM 0.5% 1/4W 1206
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
20 Weeks
Case Code (Metric) :
Height :
508μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
523Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Pbfree Code :
Thin Film
Published :
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
250mW