RG3216N-5101-P-T1
Mfr.Part #
RG3216N-5101-P-T1
Description
RES SMD 5.1K OHM 0.02% 1/4W 1206
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Length :
3.2004mm
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.02%
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated :
150V
Termination :
SMD/SMT
Supplier Device Package :
Height :
508μm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Width :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
5.1kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
RG3216N-5101-P-T1
Susumu RG3216N-5101-P-T1
RG Series, Thin Film, 5.1kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C