RG3216N-4990-W-T1
Mfr.Part #
RG3216N-4990-W-T1
Description
RES SMD 499 OHM 0.05% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
RG
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
499Ohm
Power Rating :
125mW
Height :
508μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
20 Weeks
Tolerance :
±0.05%
ECCN Code :
EAR99
2
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
250mW
FIXED RESISTOR
Reach Compliance Code :
Unknown
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Construction :
Chip
Packing Method :
TR
Voltage - Rated :
150V