RG3216N-4872-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-4872-B-T1
Description
RES SMD 48.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
RG
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Height :
508μm
AEC-Q200
Published :
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Power Rating :
125mW
Termination :
SMD/SMT
Max Power Dissipation :
250mW
Surface Mount
Construction :
Chip
Resistance :
48.7kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
150V