RG3216N-4752-W-T1
Mfr.Part #
RG3216N-4752-W-T1
Description
RES SMD 47.5KOHM 0.05% 1/4W 1206
Voltage - Rated DC :
200V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
150V
Reach Compliance Code :
Unknown
Height :
508μm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
47.5kOhm
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Construction :
Chip
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Packing Method :
TR
Datasheets
RG3216N-4752-W-T1
Susumu RG3216N-4752-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 47.5kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C