RG3216N-4321-D-T5
Mfr.Part #
RG3216N-4321-D-T5
Description
RES SMD 4.32K OHM 0.5% 1/4W 1206
2
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
508μm
Voltage - Rated :
150V
Published :
Construction :
RECTANGULAR
Max Power Dissipation :
250mW
Pbfree Code :
Power Rating :
125mW
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated DC :
200V
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
4.32kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
RG3216N-4321-D-T5
Susumu RG3216N-4321-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 4.32kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C