RG3216N-4320-W-T1
Mfr.Part #
RG3216N-4320-W-T1
Description
RES SMD 432 OHM 0.05% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
125mW
Packing Method :
TR
Construction :
Chip
Resistance :
432Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated DC :
200V
Height :
508μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Reach Compliance Code :
Unknown
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated :
150V
Datasheets
RG3216N-4320-W-T1
Susumu RG3216N-4320-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 432Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C