RG3216N-4221-P-T1
Mfr.Part #
RG3216N-4221-P-T1
Description
RES SMD 4.22KOHM 0.02% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
1 (Unlimited)
Construction :
Chip
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height :
508μm
Tolerance :
±0.02%
Resistance :
4.22kOhm
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
150V
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RG3216N-4221-P-T1
Susumu RG3216N-4221-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 4.22kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C