RG3216N-4122-D-T5
Mfr.Part #
RG3216N-4122-D-T5
Description
RES SMD 41.2K OHM 0.5% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Weight :
16.187578mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Resistance :
41.2kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RG
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
200V
Factory Lead Time :
20 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Case Code (Metric) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Pbfree Code :
yes
Published :
Height :
508μm
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
RG3216N-4122-D-T5
Susumu RG3216N-4122-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 41.2kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C