RG3216N-4021-C-T5
Mfr.Part #
RG3216N-4021-C-T5
Description
RES SMD 4.02KOHM 0.25% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
150V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Published :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height :
508μm
Resistance :
4.02kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
125mW
Datasheets
RG3216N-4021-C-T5
Susumu RG3216N-4021-C-T5
RG Series, Thin Film, 4.02kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~155°C