RG3216N-4021-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-4021-B-T1
Description
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
4.02kOhm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RG
Packing Method :
TR
Surface Mount :
yes
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Voltage - Rated DC :
200V
Reach Compliance Code :
Unknown
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Height :
400μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated :
150V
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mounting Feature :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Construction :
Chip
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RG3216N-4021-B-T1
Susumu RG3216N-4021-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 4.02kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C