RG3216N-3921-B-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG3216N-3921-B-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
400μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Voltage - Rated :
150V
Series :
RG
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
125mW
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Surface Mount :
yes
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Reach Compliance Code :
Unknown
Composition :
Thin Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
3.92kOhm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
200V
Termination :
SMD/SMT
Construction :
Chip
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
RG3216N-3921-B-T1
Susumu RG3216N-3921-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 3.92kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C