RG3216N-3902-D-T5
Mfr.Part #
RG3216N-3902-D-T5
Description
RES SMD 39K OHM 0.5% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated :
150V
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Height :
508μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
39kohm
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm