RG3216N-3652-D-T5
Mfr.Part #
RG3216N-3652-D-T5
Description
RES SMD 36.5K OHM 0.5% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Weight :
16.187578mg
Factory Lead Time :
20 Weeks
Resistance :
36.5kOhm
Voltage - Rated DC :
200V
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Height :
508μm
Lead Free
Construction :
RECTANGULAR
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
1206 (3216 Metric)
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Published :
Voltage - Rated :
200V