RG3216N-3301-D-T5
Mfr.Part #
RG3216N-3301-D-T5
Description
RES SMD 3.3K OHM 0.5% 1/4W 1206
1206 (3216 Metric)
Construction :
RECTANGULAR
yes
Factory Lead Time :
20 Weeks
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
3.3kOhm
Power Rating :
125mW
Height :
508μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Thin Film
Datasheets
RG3216N-3301-D-T5
Susumu RG3216N-3301-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 3.3kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C