RG3216N-3091-P-T1
Mfr.Part #
RG3216N-3091-P-T1
Description
RES SMD 3.09KOHM 0.02% 1/4W 1206
Voltage - Rated DC :
200V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Construction :
Chip
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packing Method :
TR
Max Power Dissipation :
250mW
Ratings :
AEC-Q200
Pbfree Code :
Matte Tin (Sn)
JESD-609 Code :
e3
Published :
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.02%
Resistance :
3.09kOhm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height :
508μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RG3216N-3091-P-T1
Susumu RG3216N-3091-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 3.09kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C