RG3216N-3012-W-T1
Mfr.Part #
RG3216N-3012-W-T1
Description
RES SMD 30.1KOHM 0.05% 1/4W 1206
1206 (3216 Metric)
Surface Mount :
yes
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packing Method :
TR
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
125mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Series :
RG
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
200V
Factory Lead Time :
20 Weeks
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
30.1kOhm