RG3216N-3012-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-3012-B-T1
Description
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Construction :
Chip
Resistance :
30.1kOhm
Voltage - Rated :
150V
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
200V
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
1 (Unlimited)
Datasheets
RG3216N-3012-B-T1
Susumu RG3216N-3012-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 30.1kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C