RG3216N-3010-W-T1
Mfr.Part #
RG3216N-3010-W-T1
Description
RES SMD 301 OHM 0.05% 1/4W 1206
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Chip
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated DC :
200V
Max Power Dissipation :
250mW
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.05%
Series :
RG
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Rated :
150V
Resistance :
301Ohm
Matte Tin (Sn)
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
RG3216N-3010-W-T1
Susumu RG3216N-3010-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 301Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C