RG3216N-2940-D-T5
Mfr.Part #
RG3216N-2940-D-T5
Description
RES SMD 294 OHM 0.5% 1/4W 1206
Surface Mount
Weight :
16.187578mg
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
200V
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Height :
400μm
Ratings :
AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Resistance :
294Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Published :
Datasheets
RG3216N-2940-D-T5
Susumu RG3216N-2940-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 294Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C