RG3216N-2802-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-2802-B-T1
Description
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RG
Max Power Dissipation :
250mW
Thin Film
Construction :
Chip
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
508μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
125mW
Resistance :
28kOhm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated :
150V
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RG3216N-2802-B-T1
Susumu RG3216N-2802-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 28kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C