RG3216N-2742-C-T5
Mfr.Part #
RG3216N-2742-C-T5
Description
RES SMD 27.4KOHM 0.25% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
125mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
27.4kOhm
Tolerance :
±0.25%
Voltage - Rated :
150V
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
RG3216N-2742-C-T5
Susumu RG3216N-2742-C-T5
RG Series, Thin Film, 27.4kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~155°C