RG3216N-2613-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-2613-B-T1
Description
RES SMD 261K OHM 0.1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Packing Method :
TR
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
508μm
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
150V
Published :
Resistance :
261kOhm
RG
Reach Compliance Code :
Unknown
Matte Tin (Sn)
Max Power Dissipation :
250mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm