RG3216N-2492-W-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG3216N-2492-W-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 24.9KOHM 0.05% 1/4W 1206
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
150V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Construction :
Chip
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
200V
Reach Compliance Code :
Unknown
Composition :
Thin Film
Series :
RG
Factory Lead Time :
20 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
125mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR
Resistance :
24.9kohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height :
400μm
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.05%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RG3216N-2492-W-T1
Susumu RG3216N-2492-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 24.9kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C