RG3216N-2492-B-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG3216N-2492-B-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 24.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
250mW
Height :
508μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR
Reach Compliance Code :
Unknown
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
RG
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Lead Free
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
150V
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
200V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Construction :
Chip
Resistance :
24.9kohm
Surface Mount :
yes
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Tolerance :
±0.1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
125mW