RG3216N-2431-W-T1
Mfr.Part #
RG3216N-2431-W-T1
Description
RES SMD 2.43KOHM 0.05% 1/4W 1206
Height :
508μm
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
2.43kOhm
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
150V
Mounting Feature :
Surface Mount
Max Power Dissipation :
250mW
Construction :
Chip
yes
Datasheets
RG3216N-2431-W-T1
Susumu RG3216N-2431-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 2.43kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C