RG3216N-2263-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-2263-B-T1
Description
RES SMD 226K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
250mW
Voltage - Rated :
150V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
200V
Construction :
Chip
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Free
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
125mW
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
226kOhm
Surface Mount :
yes
Height :
508μm
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RG3216N-2263-B-T1
Susumu RG3216N-2263-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 226kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C